Ceny

Vzhledem k velké rozmanitosti staveb je obtížné určit přesné ceny, nicméně v sekci hotových projektů můžete u konkrétních staveb najít přibližné ceny. Ty jsou velmi orientační, hodně závisí na vzdálenosti stavby (jsem z Plzně), dostupnosti místa (silnice, pole, výkopy), použitých materiálech (jenom na kachlích na materiálu může být cena i dvojnásobná) , stavební připravenosti…

Kamna nejsou investice na jednu sezonu a proto přistupuji ke každému zákazníkovi s respektem k jeho požadavkům. Snažím se najít řešení v ideálním poměru cena/výkon a tak se můžete v návrhu setkat s moderními materiály ale i s netradičním řešením, které ovšem plně respektuje veškeré technologické a bezpečnostní požadavky na stavbu topidel spalujících biomasu – dřevo.

Chápu snahu každého o minimalizaci nákladů a i proto každý ode mne dostává před zpracováním projektu otázku na očekávaný rozpočet stavby. Na míru požadavkům a rozpočtu pak dostáváte odpovídající návrh a pokud mám pocit, že existuje vhodné alternativní řešení, které sice nemusí respektovat všechny požadavky, ale ve výsledku se jeví jako výhodnější, dostáváte jej jako alternativu.

Pracuji se špičkovými materiály a výrobky českých i zahraničních firem, ale stejně tak umím zhodnotit a použít staré cihly nebo jiné materiály, které mají stále své kouzlo a proto v referencích vidíte i stavby, které jsou cenově různé, byť se navenek jeví velmi podobně, ale už nezjistíte, že kupříkladu plášť „těch velkých akumulačních kamen“ je z cihel, které byly očištěné přímo na stavbě, takže se nemusel pořizovat drahý materiál pro sálavý plášť…..Je mi blízká myšlenka, která tvrdí, že řemeslník by měl být ohodnocen především za svojí práci, zkušenosti a kreativitu, nikoliv za snahu o prodej materiálů s nejvyšší marží, plaťte si řemeslníka, nikoliv překupníka. To neznamená, že mým cílem není zisk, naopak, ale ta cesta vede přes spokojeného zákazníka.

Orientačně můžete počítat, že malý omítaný sporák bez ležení může stát od 100tisíc, s kachlovím od 160tisíc. Teplovzdušný krb pořídíte od 100tisíc, akumulační krb od 160tisíc, těžká akumulační kamna pro vytápění celého domu se pohybují přes 200tisíc ….